وبلاگ

مایندفولنس سازمانی

مایندفولنس-سازمانی-موسسه-حضورنو
ذهن آگاهی

مایندفولنس سازمانی

در طی چند دهه گذشته ،نیاز به mindfulness درهمه ی جریانات اصلی زندگی مشهود و قابل ملاحظه است . هوشیار بودن به معنای حضور کامل در لحظه است، و این کیفیتی است که می‌توان آن را از طریق مجموعه وسیعی از فعالیت‌ها که به ما کمک می‌کند با دقت بیشتری بر حالات فیزیکی و عاطفی خود در اینجا و اکنون تمرکز کنیم، ارتقاء داد.

تمرینات mindfulness مانند مدیتیشن، تمرین‌های تنفسی و سایر تکنیک‌ها را می‌توان برای هر چیزی از کاهش استرس و اضطراب گرفته تا ترک سیگار، کاهش وزن و حل تعارض به کار برد – و امروزه، آن‌ها به قدری محبوب شده‌اند که بیش از نیمی از شرکت‌های بزرگ آموزش آن را به کارکنان خود ارائه می‌دهند.

بر خلاف بسیاری از متدهای مدیریتی، mindfulness توسط مجموعه بزرگی از شواهد علمی پشتیبانی می شود. تحقیقات به وضوح نشان داده است که برنامه های آموزشی آن ، می تواند نحوه تمرکز، تفکر، احساس و عمل ما را در لحظه بهبود بخشد و همچنین از نگرش ها، روابط و عملکرد ما در محل کار حمایت کند.

بسیاری از نقش‌های خدماتی به‌ویژه استرس‌زا هستند، و در حالی که وظیفه ایجاد یک محیط کاری مثبت تا حد امکان بر عهده کارفرمایان است، با یافتن راه‌هایی برای بهبود سلامت روان برای کارکنان در این موقعیت‌های اقتصادی ، می‌توان نتایج موثر زیادی به دست آورد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *