وبلاگ

تیپ شخصیتی سه انیاگرام ؛ بلندپرواز و موفقیت طلب

تیپ شخصیتی سه انیاگرام
مقالات

تیپ شخصیتی سه انیاگرام ؛ بلندپرواز و موفقیت طلب

تیپ شخصیتی سه انیاگرام موفقیت و پیشرفت را جزء مهم‌ترین اهداف خود می‌داند. افرادی که شخصیت تیپ 3 انیاگرام دارند در رفتار خود جاه‌طلب، سازگار و مشتاق هستند. افراد تیپ 3 اناگرام انگیزه بالایی دارند و عاشق تعیین و رسیدن به اهداف هستند. آن‌ها تمایل دارند نقش‌ها، اعمال و بیان خود را با هر محیط یا گروهی تنظیم کنند تا به بهترین وجه با هر محیطی تناسب داشته باشند. افراد تیپ سه می‌توانند بیش از حد نگران تصویر خود و آنچه دیگران در مورد آن‌ها فکر می‌کنند، باشند. معمولاً آن‌ها با اعتیاد به کار و رقابت مشکل دارند. از نظر دیگران تیپ 3 با اعتمادبه‌نفس، جاه‌طلب و هدف‌گرا به نظر می‌رسد. آن‌ها نسبت به ارزش ذاتی خود اطمینان ندارند و از طریق دستاوردهای خود به‌دنبال تأیید هستند. معمولاً افراد تیپ 3 اغلب روی تصویر متمرکز هستند و برای آن‌ها اهمیت دارد که دیگران موفقیت‌هایشان را ببینند.

خصوصیت تیپ شخصیتی سه انیاگرام

نقاط قوت

مهم‌ترین خواسته انیاگرام تیپ 3 احساس ارزشمندی، تحسین و پذیرش است. معمولاً آن‌ها به‌دنبال موفقیت و تحسین هستند و این را با تعیین اهداف بزرگ و انجام کارهای ضروری برای پیشرفت، کسب اعتبار یا تمجید از اطرافیان خود بیان می‌کنند. افرادی که به‌عنوان تیپ 3 شناخته می‌شوند، اغلب به طور طبیعی خود را با شرایط مختلف سازگار می‌کنند که امکان دارد موجب ایفای یک شخصیت جدید به‌جای خود شوند. به‌طورکلی آن‌ها تلاش می‌کنند تا موفق و قابل‌توجه دیگران باشند تا احساس بی‌ارزشی نکنند. معمولاً نقاط قوتی که با شخصیت انیاگرام 3 مرتبط هستند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اعتراف به روش‌هایی که ناخواسته خود یا دیگران را فریب داده‌اند.
 • درک این‌که ارزش آن‌ها در دستاوردها یا تصویر عمومی نیست.
 • یاد بگیرند که یک‌قدم به عقب بردارند و قدر چیزهایی را که در زندگی دارند، بدانند.
 • تمرکز در موفقیت خود، به‌جای تبدیل‌شدن به آن چیزی که فکر می‌کنند دنیا از آن‌ها می‌خواهد.

نقاط ضعف

مهم‌ترین ترس آن‌ها بی‌اهمیت بودن یا شکست است. برای مقابله با این ترس، آن‌ها به‌دنبال راه‌هایی برای پیروزی در زندگی هستند و به خود اطمینان می‌دهند که بسیار ارزشمندند. افراد تیپ 3 ممکن است این باور ناخودآگاه را داشته باشند که برای شایسته بودن باید موفق باشند، یا حداقل به‌عنوان یک فرد موفق شناخته شوند. از دیگر نقاط ضعف افراد تیپ 3 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمرکز بیش از حد روی تصویر شخصی
 • دشواری در پذیرش شکست از جانب خود یا دیگران
 • ازدست‌دادن تماس با احساسات خود یا اجتناب از آن‌ها
 • بی‌احساس بودن یا بیش از حد رقابتی بودن

 

تیپ شخصیتی سه انیاگرام

 

افراد تیپ 3 اناگرام دوست دارند چگونه با آن‌ها برخورد شود؟

 • ارتباط با انیاگرام 3

صریح و واضح باشید؛ به آن‌ها کمک کنید تا متوجه شوند شما چه چیزی می‌خواهید یا چه نیاز دارید.

 • ملاقات با انیاگرام 3

نیازهای خود را مستقیم بیان کنید؛ در این صورت به تعیین وظایف خاص آن‌ها کمک می‌کنید.

 • بازخورد دادن به انیاگرام 3

از انتقاد سازنده استفاده کنید؛ در این صورت به آن‌ها کمک می‌کنید تا احساس ارزشمندی داشته باشند. همچنین درعین‌حال به آن‌ها نشان دهید که چگونه ممکن است پیشرفت کنند.

 • حل مشکلات با انیاگرام 3

بنشینید و در مورد آنچه شما را آزار می‌دهد، صحبت کنید. آن‌ها را تشویق کنید تا احساسات خود را در نظر بگیرند و به عواطف شما احترام بگذارند. به‌طورکلی وقتی تیپ سه در کنار افرادی عملی و مستقر کار می‌کنند، می‌توانند دیدگاهی خوش‌بینانه و باانگیزه ارائه دهند. بهتر است با آن‌ها ارتباط شخصی برقرار کنید. تلاش و دستاوردهای آن‌ها را به رسمیت بشناسید و از رقابت سالم لذت ببرید.

چگونه یک تیپ 3 انیاگرام را بشناسیم؟

افراد تیپ سه اناگرام انرژی عاطفی خود را در جهت انجام کارها هدایت می‌کنند. معمولاً آن‌ها تمایل دارند ابتکار عمل را به دست بگیرند و برای رسیدن به اهداف خود سخت در حال تلاش هستند. با تمرکز بر وجهه و موفقیت خود پذیرای شرایط هستند و در برآورده کردن انتظارات دیگران بسیار خوب عمل می‌کنند. تیپ‌های 3 همواره در حال تلاش هستند که فعال و در حال حرکت باشند. در این صورت متوقف کردن آن‌ها و کند کردن جریان حرکتشان بسیار سخت است. افراد تیپ 3 به‌جای تمرکز بر احساست درونی و نیازهای شخصی خود، به‌دنبال تحسین دیگران و پاداش‌هایی هستند که این امر برای آن‌ها می‌تواند بسیار خطر‌ساز باشد. افراد تیپ شخصیتی سه انگیزه چشمگیری برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر دارند. این افراد موفق از نظر اجتماعی دارای مهارت‌های گفت‌وگو هستند و این توانایی را دارند ضرب‌الاجل‌ها را پشت سر بگذارند. این افراد به طور واضح می‌دانند در هر موقعیتی چه بگویند و با چه کسی دوست شوند. مردان و زنان تیپ 3 اغلب ذهنیت‌هایی از دیدگاه خود را به تصویر می‌کشند که به‌شدت با هویت جنسی آن‌‌ها (مذکر یا مؤنث) همسو است. هنگامی‌که در رابطه با برنامه پنج‌ساله یا اهداف شغلی آن‌ها سؤال می‌شود، معمولاً یک نقشه ذهنی کاملاً فکر شده، از جایی که می‌خواهند باشند، دارند.

 

تیپ شخصیتی سه انیاگرام

 

سطوح مختلف تیپ شخصیتی سه انیاگرام

 1. سطح سالم

تیپ 3 افرادی مهربان و تمایل زیادی دارند به دیگران کمک کنند. این افراد می‌توانند با استفاده از استعداد خود به‌سادگی سازمان‌ها را در سمت مناطق جدید و ناشناخته سوق دهند. افراد تیپ 3 موفق با کاریزمای طبیعی و توانایی در شناخت پتانسیل ایده‌های درخشان خود، در محل کار و فراتر از آن موفق می‌شوند. آن‌ها بسیار سازگار هستند و می‌توانند خود را برای الهام بخشیدن به دیگران تحت‌فشار قرار دهند و ثمره کار خود را با موفقیت درو کنند. آن‌ها با شوخ‌طبعی و جنبه‌های مسخره، یاد می‌گیرند که به‌راحتی زندگی را بپذیرند. همچنین تعادل بین کار و زندگی خود را در اولویت قرار می‌دهند. آن‌ها سازماندهی شده‌اند و مایل به گرفتن بازخورد سازنده هستند.

 1. سطح متوسط

تیپ 3، افرادی پرمشغله و به‌دنبال اهداف جدید برای دستیابی به آن و راه‌های پر زرق‌وبرق برای به‌رخ‌کشیدن تخصص خود هستند. آن‌ها تقریباً همیشه در حال حرکت با پروژه‌های جدید برای به پایان رساندن آن و همکاری با افراد هستند. ترس از شکست، آن‌ها را وادار می‌کند تا به حرکت خود ادامه دهند و سخت کار کنند. برای تیپ 3 رسانه‌های اجتماعی به مکانی برای مقایسه دائمی تبدیل می‌شود که می‌تواند منجر به محتوای بیش از حد تبلیغاتی یا غرور شود. موفقیت‌هایی که در ذهنشان است، حال هدف کاری یا پروژه باشد در مقام اول قرار می‌دهند.

 1. سطح ناسالم

این افراد به‌شدت حسود می‌شوند و هر تعاملی را در قالب یک رقابت می‌بینند و ممکن است مستعد یکی کردن دیگران باشند. معمولاً به‌دنبال تأیید و اطمینان از دیگران هستند. هنگامی‌که خواسته‌های آن‌ها برآورده نشود، دچار ناامیدی، تنبلی و کاهش اعتمادبه‌نفس می‌شوند. در نهایت، یک فرد موفق ممکن است تصمیم بگیرد که احساس خود را رد کند و امکان دارد نوسانات خلقی شدیدی ایجاد نماید. اغلب افراد تیپ 3 موفق بعد از سال‌ها بررسی تصویری از فردی که می‌خواهند باشند، احساس می‌کنند مانند یک پوسته توخالی هستند. این عوامل می‌تواند منجر به تغییرات عمده در شغل، رابطه یا سبک زندگی آن‌ها شود. در بدترین حالت، تمایلات بیمارگونه و جنایتکارانه مانند قتل دیگران، گریبان‌گیر آن‌ها می‌شود.

نکات رشد افراد تیپ 3 انیاگرام

 1. صادق بودن

برای پیشرفت و موفقیت، راست‌گو بودن ضروری است. در مورد احساسات و نیازهای واقعی خود با خودتان و دیگران صادق باشید. بدین ترتیب، در برابر تحت‌تأثیر قراردادن دیگران یا افزایش اهمیت خود مقاومت کنید. اگر شما بااصالت باشید، ساده‌تر می‌توانید دیگران را تحت‌تأثیر قرار دهید تا این‌که با دروغ گفتن و اغراق در مورد پیشرفت‌ها و دستاوردهای خود ادعای موفقیت کنید.

 1. پرورش حس خیرخواهی و همکاری در روابط خود

شما می‌توانید با متوقف کردن کار پرمشغله یک روز خود با کسی که برای شما اهمیت دارد، وقت بگذرانید. نیاز به انجام کار شگفت‌انگیزی نیست، تنها چند لحظه در کنار هم آرام باشید. با انجام این کار شما به یک فرد دوست‌داشتنی، وفادار و مطلوب‌تری تبدیل می‌شوید و احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

 1. استراحت کردن

شما می‌توانید با پیگیری‌های بی‌وقفه اهدافتان، خود و دیگران را خسته کنید. زیاده‌خواهی و خودسازی جزء ویژگی‌های خوب افراد به‌شمار می‌رود، اما بهتر است ارتباط عمیق‌تری با خود داشته باشید، ملایم رفتار کنید و به خود استراحت دهید. گاهی اوقات برای داشتن انرژی و بهبود دیدگاه خود کافی است 3 تا 5 بار نفس عمیق بکشید.

 

تیپ شخصیتی سه انیاگرام

 

 1. توسعه آگاهی اجتماعی خود

اغلب افراد تیپ 3 اناگرام با شرکت در پروژه‌هایی که هیچ‌گونه ارتباطی با پیشرفت شخصی آن‌ها نداشته، رشد شگفت‌انگیزی کرده‌اند. همکاری با دیگران برای رسیدن به اهدافی که فراتر از منافع شخصی است، راهی قدرتمند برای یافتن ارزش و هویت واقعی شماست.

 1. تمایل برای پذیرفته شدن توسط دیگران

در برخی از مواقع این افراد آن‌قدر با انتظارات دیگران سازگار می‌شوند که از اهداف مهم خود دور می‌شوند. این افراد قصد دارند خود را با مقاومت در برابر انجام کاری که قابل‌قبول است، توسعه دهند تا مورد قبول واقع شوند. ضروری است برای کشف ارزش‌های اصلی خود زمان بگذارید.

افراد معروف انیاگرام تیپ 3

 • تام کروز
 • اپرا وینفری
 • تونی رابینز
 • لیدی گاگا
 • بیانسه نولز
 • مگان مارکل
 • آرنولد شوارتزنگر

در این مقاله سعی شد شما را با تیپ شخصیتی سه انیاگرام آشنا کنیم. افراد تیپ 3 انیاگرام سعی دارند توانایی‌های شخصی خود را به‌کار بگیرند و نقاط ضعف خود را پوشش دهند. افراد تیپ 3 بسیار لایق و موفق هستند و با عملکردهای متفاوت خود تأثیر مهم و ارزشمندی در جامعه دارند. برای آشنایی و اطلاع از تیپ شخصیتی اینیاگرام خود می‌توانید با کارشناسان ما در حضور نو در ارتباط باشید.

برای ارتباط با ما و ثبت نظرات و پیشنهادهای خود می‌توانید از طریق زیر در تماس باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare